Nova uzbuđenja na veteranskom turniru: Poraz Lovnice od Mungo Jerry-a

Trećeg dana humanitarnog malonogometnog veteranskog turnira „Sveti Ante 2016.“ publika je imala priliku vidjeti pet utakmica iz sve tri skupine. Poraze su sinoć pretrpjele, neke očekivano a neke ne, ekipe Policijske uprave Žepče, Lovnice i MNK Sokol. Susreti Mladoševice i Ljubne, te Papratnice i Fortune završeni su bez pobjednika. Postignuti su sljedeći rezultati:

Mladoševica                               Ljubna                                   1:1
Josip Blek Jopa PU Žepče                                3:0
Papratnica Fortuna 3:3
Lovnica     Mungo Jerry 2:3
MNK Sokol Caffe Enigma 0:1

{gallery}zepce/20160604_turnir_1{/gallery}

{gallery}zepce/20160604_turnir_2{/gallery}

Najviše uzbuđenja i oduševljenja publike koja je sinoć popunila tribine na terenu s umjetnom travom KŠC-a Don Bosco izazvao je susret Lovnice i Mungo Jerry-a. Favoriziranu Lovnicu  za ovaj meč su pojačali Goranom Antunovićem i Tune Vidović, ali pobjeda je ipak pripala ekipi iz Bistrice.  Povela je Lovnica golom Josipa Tadića u 2. minuti i nakon nekoliko prilika iste momčadi, poslije oštrog ubacivanja iz kornera, loptu u mrežu iz neposredne blizine prsima ubacuje Dario Jurić za poravnanje rezultata. S tim rezultatom se otišlo na odmor a Josip Tadić je ponovno strijelc u 2. minuti nastavka za vodstvo Lovnice 2:1. Kada se pomislilo  da je ishod meča izvjestan, uslijedila su najveća uzbuđenja i preokret. U 4. minuti Mungo Jerry poravnava golom Igora Lukesa, a minutu kasnije Slaviša Grozdić je strijelac za vodstvo Bistričana 3:2, i publika je ponovno na nogama. Stopostotnu priliku da povećaju prednost i definitivno riješi pitanje pobjednika imao je nekoliko minuta kasnije isti igrač ali je bio neprecizan. Lovnica je konstantno napadala, a u 11. minuti gol  Mango Jerrya spašava vratnica. Potom se situacija dodatno zakomplicirala nakon što vratar Bistričana Pero Jugović dobiva crveni karton, no u preostalih nekoliko minuta susreta i rezervist Trca je bio na visini zadatka. Konačni rezultat susreta Lovnica – Mango Jerry bio je 2:3.

Ekipa iz Viništa Josip Blek Jopa je u srazu s PU Žepče od prvog sučevog zvižduka dala do znanja tko je apsolutni gospodar na terenu. Prvi pogodak u mrežu Policije posprema Zoran Jukić (K) u 6. minuti. Već u 7. minuti Robert Zvijerac Šuba je u izglednoj prilici ali dobro ubačeni loptu, glavom šalje pored vrata. Svoj propust Šuba je ispravio minutu kasnije pogodivši za 2:0. Na 3:0 povećava dvije minute kasnije Zoran Perić nakon finog proigravanja Dragana Perića. Do kraja poluvremena priliku je imao i Mladen Jukić, ali gol Policije spašava vratnica. U nastavku tek jedna lijepa akcija Zorana Jukića (K) i Roberta Zvijerca, ali rezultat miruje. Viništani su u nastavku kontrolirali igru u potpunosti, bez pretjeranih ambicija, pa je rezultat do kraja susreta ostao nepromijenjen. Josip Blek Jopa – PU Žepče 3:0.

Enigma za pobjedu nad Sokolima treba zahvaliti ponajprije vrataru Sokola Ivi Klariću koji nakon pogreške u prvoj minuti drugog poluvremena poklanja loptu Draganu Tomasu koji je bez problema posprema u mrežu. Izuzme li se ova pogreška, Klarić je tijekom cijelog susreta odlično branio, naročito u prvom poluvremenu, kada je  odličnim intervencijama spašavao rezultat. Imali su svoje prilike i jedni i drugi, i da nije bilo pogreške koja je odlučila susret, neriješen rezultat bi bio i najobjektivniji ishod. MNK Sokol su prikazali za oko lijepu igru, uigranost i znanje ali bez efekta, dok su se igrači Enigme uglavnom slabo snalazili u teško izborenim prilikama. Konačni rezultat MNK Sokol – Enigma 0:1.

Fortuna je u prvom ovogodišnjem meču nastupila bez nekoliko igrača, pa na vrata ove momčadi stao Željko Perković. Perković se u novoj ulozi dobro snašao, mada bi njegov doprinos ekipi na drugoj poziciji bio daleko veći. I Papratnici je također nedostajalo nekoliko igrača. Najviše se osjetio izostanak Nikole Trogrlića i Mate Zovke koji daju i dodatnu sigurnost ostatku ekipe. Povela je Papratnica golom Borisa Ivešića iz lijepe akcije u 9. minuti. I rezevista na vratima  Papratnice Stipo Kosić je imao nekoliko odlićnih intervencija. U 10. minuti na samoj crti zaustavlja odličan udarac Dalibora Bokija Jukića. U zadnjoj minuti prvog poluvremena nakon dodavanje Slavena Jukića rezultat poravnava Miroslava Filipovića, a tek što se krenulo s centra Nevenko Spajić šuta ka golu i lopta na opće iznenađenje završava u mreži Fortune. U 2. minuti nastavka poravnava Davor Jozić. Sinoć iznimno raspoložen za igru Boris Ivešić pored statične obrane Fortune pogađa za vodstvo 3:2. Raspoložen za igru bio je i Davor Jozić koji pogađa za 3:3 iz slobodnog udarca gotovo sa sredine terena. Iako je bio zaklonjen suigračima, dio krivice za ovaj pogodak snosi i vratar Papratnice Stipo Kosić. Do kraja susreta najizgledniju priliku imao je u zadnjim sekundama susreta Karlo Kosić ali je neprecizan i meč završava bez pobjednika, što je i objektivni pokazatelj prikazanog.

Remi Ljubne i Mladoševice kojim su započela jučerašnja natjecanja nije ponudio značajnija uzbuđenja. Prvo poluvrijeme pripalo je ekipi Ljunbe koji su i poveli. Nakon odličnog udarca Franje Tomića Mladoševčani loptu izbijaju u aut, nakon kojeg Ivan Ravnjak dovodi Ljubnu u prednost. Ljubna je imala još nekoliko prilika, izdvojit ćemo šut Barešića iz daljine, ali Mladoševica do kraja poluvremena uspijeva poravnati pogotkom Marinka Devića, mada je vratar Ljubne u ovoj prigodi mogao i bolje intervenirat. U drugom poluvremenu Mladoševica je više napadala, ali je izglednije prilike imala Ljubna. Izdvajamo prodor Marinka Jukića po desnoj strani i odlično ubacivanje pred protivnička vrata ali loptu s pola metra u gol ne uspijeva ugurati Ivan Ravnjak. Završilo je podjelom bodova 1:1, iako je Ljubna bila konkretnija, mada ne toliko da bi uzela sva tri boda.

Natjecanja se nastavljaju u nedjelju a na programu su utakmice:

Nedjelja 5. lipnja

Caffe Enigma                            Teletabisi                                  20:15
Mladoševica MNK Sokol                              21:00
Pax Christi PU Žepče 21:40
Fair Play       Fortuna 22:30