NMK Raketa Žepče u prvom kolu 1. futsal lige BiH poražen od MNK Konjodor

U nedjelju je Malonogometni klub Raketa Žepče imao premijerni nastup u Prvoj futsal ligi BiH. U žepačkom Katoličkom školskom centru Don Bosco u 19:00 su sati ugostili ekipu Konjodor iz Bužima koji im je nanio poraz. Susret je završio rezultatom 6:3 za goste.

{gallery}zepce/20181029_raketa{/gallery}

U premijernom nastupu u ekipi Rakete bili su Nikola Kosić, Ivan Markanović, Robert Ivešić, Robert Rašić, Nikola Tadić, Igor Rašić, Nikola Ivešić, Marko Jorgić, Marko Jukić, Leo Perković, Vinko Perković, Slaven Perković i Juro Slišković.

Gosti su nastupili u sastavu Nermin Akmadžić, Mirsad Begić, Salem Veladžić, Alen Imširović, Džemal Kadić, Alan Čajić, Dženan Mehić, Mirzet Pajalić, Sejad Ibrišimović i Amir Bolić.

Pred brojnom publikom u KŠC-u gosti su poveli golom Mirzeta Paljića već u 4. minuti susreta. U 12. poravnava Igor Rašić da bi Paljić ponovo doveo goste u vodstvo u 18. minuti. Tri minute kasnije gosti preko Alena Ibrišimovića povećavaju vodstvo na 3:1. Domaćini ponovo hvataju priključak drugim pogotkom Igora Rašića u 32. minuti ali već u narednoj gosti su dva puta precizni. Za povećanje vodstva pogađa Mirsad Begić a potom se i Alen Ibrišimović po drugi put upisuje u strijelca. Ibrišimović je strijelac u 37. minuti a konačni rezultat MNK Raketa Žepče –  MNK Konjodor 3:6 postavlja Ivan Markanović u 38. minuti.

Kako je za Radiopostaju Žepče kazao kapetan žepačke ekipe Nikola Tadić, unatoč porazu nisu nezadovoljni debijem. Raduje ih što je publika u velikom broju došla dati im podršku i da su uvjereni kako će do narednih susreta uspjeti bolje posložiti momčad i da će opravdati povjerenje publike.