Mirnesa Bektaš prvakinja Europe u karateu na EP u Rusiji, nastupile i tri Viktorijanke

Bosna i Hercegovina dobila je prvakinju Europe u karateu u Sočiju, a to je Mirnesa Bektaš koja je osvojila naslov prvakinje Europe u karateu u konkurenciji do 21 godine.

Naime, proteklog vikenda je u Sočiju u Rusiji održano 45. po redu Europsko prvenstvo u karateu na kojem su za BiH nastupile i tri članice karate kluba Viktoria iz Žepča i to Matea Radić, Leonora Jakić i Josipa Adžić. Viktorijanke su imale dobre nastupe a Josipa Adžić se našla na 7 mjestu pojedinačno, što je veliki rezultat. Ekipno su djevojke završile na 9 mjestu od 14 reprezentacija. Osim zlatne medalje Mirnese Bektaš, reprezentacija BiH iz Sočija vraća se s još jednim odličjem. Naime, prvog dana EP-a u petak brončanu medalju u kadetskoj konkurenciji osvojio je član Karate kluba Slavija Istočno Sarajevo Maksim Avramović u borbama kategorije do 70 kilograma, piše bh-index.com. Delegacija Karate saveza BiH na EP brojala je 39 članova. “Analizirajući države koje su sudjelovale na prvenstvu ponosni smo što smo dio ove sportske arene i zahvaljujemo se djevojkama i svima onima koji su nam to omogućili”, poručili su iz karate kluba Viktoria.