Hat-trick Omerdića za novu pobjedu NK Žepče

Nogometni klub Žepče je jučer na domaćem terenu uvjerljivim rezultatom 3-1 pobijedio ekipu Radnik Hadžići, lidera na tablici Druge lige FBiH, skupina Centar.

Radnik je stigao u Žepče sa skoro savršenim učinkom od četrnaest pobjeda i jednim remijem u petnaest odigranih utakmica, uz pedeset i jedan postignuti gol i svega sedam primljenih. No, jučer u Žepču, u osamnaestom kolu prvenstva, su konačno morali čestitati boljima od sebe.

Do dvadesete minute utakmice, NK Žepče je već vodio s 2-0 zahvaljujući dvojcu Martinović – Omerdić. U 17. minuti Martinović uspješno probija protivničku obranu i s gol-aut crte upućuje loptu u sredinu odakle Omerdić pogađa za 1-0. Samo dvije minute kasnije, Martinović istrčava kontru do protivničkog šesnaesterca, sjajno pronalazi Omerdića koji u situaciji “jedan na jedan” svladava gostujućeg vratara za vodstvo 2-0, što je bio i konačni rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice u 59. minuti, Omerdić sjajnim udarcem sa 16 metara postiže svoj hat-trick za vodstvo Žepča 3-0, dok gosti iz Hadžića dolaze do počasnog pogotka u 90. minuti susreta. Nažalost, ova velika pobjeda je imala i svoju cijenu budući da je u 28. minuti utakmice Kristijanu Jukiću, jednom od ključnih igrača NK Žepče, pukla zadnja loža te ga čeka oporavak od najmanje mjesec dana.

U narednom kolu NK Žepče gostuje kod Bosne u Sarajevu. Žepački nogometaši su u prvom susretu na domaćem terenu slavili rezultatom 4-1.