Nakon što je u susretu četvrtzavršnice kupa ZDK igranom u Žepču 31. svibnja u 18:00 sati svladao FK Krivaju iz Zavidovića rezultatom 4:2 NK Žepče je izborio plasman među četiri najuspješnije ekipe u Kupu Zeničko dobojskog kantona. Susret je praktički bio riješen u prvih 20 minuta do kada je domaćin golovima Galića u 13., Lučića u 17. i Martinovića u 20. minuti ostvario, pokazat će se u nastavku, nedostižnu prednost.

{gallery}zepce/20170531_nk_zepce{/gallery}

Preldžić je strijelac četvrtog pogotka za Žepče iz slobodnog udarca sa sedamnaest metara u 70. minuti, a pogotke za Krivaju postigli su u 78. minuti kapetan Kemal Ćatić neobranjivim šutom iz slobodnog udarca s oko 20 metara te u samoj završnici susreta Enes Karajbić nakon prekrasne akcije postavlja konačni rezultat susreta NK Žepče – FK Krivaja 4:2.

Prvo poluvrijeme gosti iz Zavidovića gotovo da i nisu prešli polovicu terena i vjerojatno bi pobjeda domaćina bila i uvjerljivija da u 30. minuti teren nije morao napustiti kapetan domaće momčadi Vlado Lučić kada kapetansku traku i dirigentsku palicu ekipe preuzima Goran Jurić. Prvi udarac prema vratima Žepča na kojim je stajao Nihad Mujičić gosti su uputili u 40. minuti. U 44. minuti vratar Krivaje Muamer Osmanović uspješniji je od Antona Tadića koji ne uspijeva realizirati stopostotnu priliku, a Goran Jurić u 45. iz slobodnog udarca pogađa spoj grede i vratnice.

Drugo poluvrijeme obilježile su brojne izgledne neiskorištene prilike domaćina iako se Krivaja u znatnoj mjeri oslobodila pritiska iz prvog poluvremena. U 46. minuti Martinović krade loptu obrani Krivaje ali mu ona bježi izvan terena, potom su u izglednim prigodama Jurić i  Jorgić, ali bez promjene rezultata. U 70. minuti Preldžić iz slobodnog udarca povećava prednost na 4:0 i nakon još nekoliko izglednih prilika za Žepče, gol za Krivaju postiže Ćatić, također iz slobodnog udarca. Ponovno su uslijedile prilike pred vratima Krivaje, ali je mreža ostala netaknuta. U samoj završnici meča lijepa akcija gostiju koju pogotkom završava Karajbić za konačnih 4:2.

Željko Antolović, trener Žepča je zbog suspenzije susret pratio s tribina, a za slušatelje Radiopostaje Žepče je na koncu kazao kao je zadovoljan igrom, a naročito rezultatom, iako je ponovno došla do izražaja njihova stara boljka neefikasnosti. Kratko se osvrnuo i na sezonu koja će završiti u subotu 3. lipnja kada gostuju kod Natrona u Maglaju. Istaknuo je kako su uspjeli svladati brojne probleme, naročito u prvom dijelu sezone i imaju razloga itekako biti zadovoljni postignutim rezultatima.

Trener Krivaje Dino Mačak je čestitao Žepčacima na zasluženo ostvarenoj pobjedi ističući kako je kod njegovih igrača bio očit nedostatak želje za pobjedom. Kako je utakmica krenula pribojavao se da bi mogli doživjeti i uvjerljiviji poraz, no na poluvremenu su malo uspjeli stabilizirati igru i postići i dva pogotka.

NK Žepče je nastupilo u sastavu: 1 Nihad Mujičić, 2 Nikola Tadić (8 Kenan Grahić), 3 Goran Jurić, 5 Andrej Jurić, 6 Filip Galić, 9 Marko Jorgić, 10 Vlado Lučić (7 Meris Selimović), 14 Selman Karahasanović, 15 Anton Tadić, 19 Ermin Praldžić i 22 Ivan Martinović (13 Ivan Slišković). Trener Željko Antolović na raspolaganju je imao još Zambaković Dževada, Matea Čančar Ilića i

Ahmeda Omerčevića.

Za Krivaju su igrali: 1 Muamer Osmanović, 2 Belmin Suljić, 3 Dino Muharemović, 4 Mirsad Sinanović, 5 Ibrahim Aganović, 6 Muamer Huskanović, 7 Amel Šogolj (15 Dženan Šijerkić), 8 Dženan Krdžalić (15 Dino Džaferović), 9 Ramo Taletović (14 Hasan Hajder), 10 Kemal Ćatić i 11 Enes Karajbić.

Glavni sudac na utakmici bio je Ismet Ibrahimkadić iz Tešnja, pomoćnici Mirza Doglod i Damir Bajrambašić iz Zenice, a delegat Zikrija Pašalić.