Četvrtog dana turnira „Sveti Ante 2017“: Neočekivana pobjeda Mladoševice protiv ekipe Josip Bleke Jopa

Četvrtog dana Humanitarnog veteranskog malonogometnog turnira “Sv. Ante” 2017 gledali smo posljednje utakmIce drugog kola po skupinama. Iako su tribine svih prethodnih dana bile poprilično popunjene, odaziv publike na sinoćnjim susretima nadmašio je prethodne dane. Sinoć su pune tribine terena sa umjetnom travom u KŠC Don Bosco pozdravljale svaki dobar potez nogometaša.

{gallery}zepce/20170606_turnir{/gallery}

Prvi su na teren istrčali nogometaši Armanija i Lovnice. Kako smo više puta u izvještavanju spomenuli, na turniru postoje ekipe koje su tu rekreacijski i koje su svjesne da ne igraju dovoljno dobar nogomet da bi ušle u samu završnicu nego im je cilj odigrati utakmice grupne faze, dobro se zabaviti i postići pokoji pogodak, što je za svaku pohvalu. Sa druge strane, imamo i ekipe koje ciljaju na samu završnicu turnira i u tu skupinu definitivno spadaju Armani i Lovnica. Prvo poluvrijeme prvog susreta proteklo je u nastojanjima obje ekipe da postignu pogodak, no usprkos svim prilikama koje su stvorili, na odmor se otišlo mirnih mreža. Armani je na na samom otvaranju drugog poluvremena uspio povesti nakon udarca Roberta Jurića i nespretne reakcije golmana Lovnice. Drugi pogodak za Armani postiže Dragan Lupić nakon udarca iz kuta i tu je, otprilike, prestao sport.

Igrači Lovnice kioji su tijekom cijelog susreta imali primjedbe na suđebnje, nakon nekoliko sudačkih odluka sa kojima se nisu slagali su napustili teren odbijajući nastaviti igrati. Niti nakon sudačkog time-outa, igrači Lovnice nisu htjeli nastaviti igrati, tako da je susret registriran 3:0 za Armani. Iako bi se na suđenje moglo i prigovoriti, napuštanje terena na jednom humanitarnom turniru čiji je glavni cilj druženje i prikupljanje sredstava za potrebite nije opravdana reakcija na sudačke pogreške. Turnir je takav kakav je, suci su takvi kakvi jesu, a mi, mi također… Svjesni smo da sport budi strasti i želja za pobjedom je opravdana, ali u svakom momentu svi trebamo biti svjesni povoda i karaktera turnira.

Armani 3:0 Lovnica (reg)

Nakon nezavršenog susreta Lovnice i Armanija, na teren su istrčali HVIDRA i Ljubna. Dvije prave veteranske ekipe svoj susret počele su oštro, udarcem Bulajića koji je završio s vanjske strane mreže i prekršajem u kojemu su stradali i Bulajić i Pero Jukić. U prvom poluvremenu, više prilika je imala Ljubna, no još jednom se iskazao odlični vratar HVIDRA-e, Mario Lovrić koji je pokušaje Pere Jukića, Ivana Ramljaka i Berislava Jukića zaustavljao bez većih poteškoća. Nakon 4 sjajne intervencije Lovrića, HVIDRA-u je u 13. minuti spasila i vratnica nakon odlično izvedenog slobodnjaka Pere Jukića i ponovno je poluvrijeme završilo bez postignutog pogotka. Na početku drugog dijela, HVIDRA je konkretnije zaprijetila preko Mandure i Međugorca, no i dalje su svi udarci završavali u rukama vratara. Ipak, u 23. minuti Berislav Jukić pogađa gredu, a lopta se odbija direktno na nogu Antunu Ravnjaku i završava u mreži donoseći tako prednost ekipi Ljubne. Tim pogotkom odlučena je najneefikasnija utakmica dosadašnjeg dijela turnira sa samo jednim postignutim pogotkom.

Ljubna 1:0 HVIDRA

Strijelac: Antun Ravnjak (23)

I treći susret večeri donio je dvoboj ekipa koje imaju određene natjecateljske ambicije na turniru. Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić je nakon velikog preokreta u prvom kolu protiv Maxi Ožujskog, na teren protiv Mladoševice izašla u najjačem sastavu i od prve minute krenula po pobjedu. Mladoševica, s druge strane u svojim redovima ima najboljeg strijelca prvog kola, Peru Lukića koji je u pobjedi 8:2 protiv Mungo Jerrya postigao čak četiri pogotka. Od samog početka vidjelo se da će i ovo biti čvrsta, napeta utakmica sa dozom nervoze. Sredinom prvog poluvremena Josip Blek Jopa postiže pogodak ali je sudac nekoliko sekundi ranije zaustavio igru dosudivši prekršaj nad Kneževićem pa tako nema promjene rezultata. Ponovno je poluvrijeme bilo jako blizu kraja i prijetilo da će i treći put završiti bez pogotka unatoč pravoj opsadi gola Mladoševice koja je trajala čitavih 5 minuta i rezultirala samo još jednim poluvremenom bez ijednog pogotka. I u drugom poluvremenu je Džoni Maglica bio najzaslužniji što njegova ekipa nije primila pogodak. Susret je bio obilježen nekolicinom nesmotrenih startova sa obje strane te su suci Tubak i Jurić i u ovoj utakmici imali poprilično posla.  Kako se susret bližio kraju, Mladoševica je doslovce bila stjerana u vlastiti golmanski prostor, no onda, doslovno 3 sekunde prije kraja susreta, Anđelko Mijatović postiže pogodak za veliko slavlje Mladoševice koja je na potpuno neočekivan način upisala svoju drugu pobjedu na turniru.

Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić 0:1 Mladoševica

Strijelac: Anđelko Mijatović (30)

Posljednji susret večeri odigrao se između Fair Playa i Papratnice. Početak susreta pripao je igračima Papratnice koji su sinoć bili jači za Borisa Ivešića koji nije nastupio u prvom susretu protiv MUP-a. Terensku premoć Papraćani su u vodstvo pretvorili već u četvrtoj minuti preko Karla Kosića, a samo minutu nakon prvog, Kosić postiže i svoj drugi pogodak najavljujući slavlje Papratnice i konačno jednu efikasnu utakmicu ili barem efikasniju od prethodne dvije. Ipak, nakon početnih napada, situacija na terenu se smirila te se na poluvrijeme otišlo s tih 2:0 iz pete minute. Ponovno je Fair Play igrao sa vratarom kao šestim igračem u polju i to su još jednom činili jako dobro ne dopuštajući Papratnici niti jednu priliku za lagani pogodak. Čak su tom taktikom počeli igrati ravnopravnije i u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili Mati Zovki na vratima Papratnice. Jednom je to učinio i Ilija Tomić, vratar Fair Playa udarcem sa 20-ak metara no nedostajalo je malo preciznosti za prvi pogodak golmana na turniru. Ipak, u 28. minuti susreta taktika igranja sa vratarem u polju koštala je Fair Play trećeg pogotka koji je postigao Nikola Trogrlić. Ilija Tomić je već u sljedećoj akciji zaradio i prvi crveni karton na turniru kada je srušio upravo Trogrlića u stopostotnoj prilici. Prema pravilima turnira, u slučaju crvenog kartona, jedan igrač ekipe koja je dobila crveni karton mora provesti dvije minute na klupi. To je omogućilo Papratnici postizanje i četvrtog pogotka preko Karla Kosića koji je tako kompletirao svoj hattrick i postavio konačan rezultat utakmice za drugu pobjedu Papratnice u isto toliko utakmica.

Fair Play 0:4  Papratnica

Strijelci: Karlo Kosić (4) (5) (30) Nikola Trogrlić (28)

Završena je tako večer koja je na turnir kojeg u programu Radiopostaje Žepče i na portalu postaja.ba  možete pratiti zahvaljujući sponzoru praćenja Armani centru, donijela prve znake nervoze, vjerojatno uzrokovane kalkulacijama za prolazak skupine i ulazak u samu završnicu turnira. Ipak, na umu treba imati da je ovo humanitarni turnir koji za cilj ima okupiti ljude koji vole sport i druženje i omogućiti im da ove proljetne večeri provedu u ugodnom okruženju obitelji, prijatelja i susjeda.

Bitno je naglasiti da je raspored turnira promijenjen, umjesto najavljene pauze u četvrtak, susreti se nastavljaju igrati sve do subote kada je predviđen završetak turnira.