Žepčanka Mia Matijević na turniru Olimpijskih nada u Mađarskoj

Prošlog vikenda , točnije od 23. do 25. rujna ove godine u Sezgedu u Mađarskoj, održan je turnir Olimpijskih mladih nada na kojem se natjecala i kajakaška reprezentacija BiH.

U sastavu bh. reprezentacije bila je i jedna mlada Žepčanka, Mia Matijević, kajakašica žepačkog kluba KKK “550”. Osim Mie, u bh. kajakaškoj reprezentaciji veslali su još Fabio Folvarek, Marko Stević i Milan Misavić , predvođeni selektorom bh. reprezentacije Dejanom Šmitranom a na turniru su veslali rame uz rame , s najboljim kajakašima na svijetu iz Mađarske , SAD-a , Poljske, Italije , Srbije, Portugala Litvanije , Latvije , Češke , Australije, točnije 42 zemlje svijeta.

Što se tiče uspijeha naše Žepčanke, Mia je imala prvu utrku u petak 23.09.2016. godine u 09:03 sati u kategoriji K1 za žene na 200 metara, do 2001. godišta. Kvalifikacijsku utrku na 200 metara završila je 7. (prvih 6 ide u polufinale) te se nije plasirala u polufinale za malo više od 2 stotinke.

Još jedan bh. predstavnik, Fabio Folvarek je u petak kvalifikacijsku utrku na 200 metara odveslao kao 6. te se plasirao u polufinale gdje je zauzeo šesto mjesto (prvi troje ide u finale).

U subotu se natjecalo u disciplini na 1000 metara a osim Mie i Fabia za BiH su veslali i Marko Stević i Milan Milisavić.

U subotu , Mia je u kvalifikacijama na 1000 metara bila 9.( prvih 6. ide dalje). Milan Milisavić je u kvalifikacijama na 1000 metara bio 3. te se plasirao u polifinale gdje je bio 6. Marko Stević i Milan Milisavić su u kategoriji kajak dvosjed 1000 metara u kvalifikacijama zauzeli 7. mjesto te se plasirali u polufinale gdje su zauzeli 9. mjesto.

U nedjelju je nastavljeno natjecanje u disciplni na 500 metara. Nastupilo je svih četvero bh. natjecatelja. Mia je u kvalifikacijama na 500 metara završila 8. ( prvih 3. idu dalje). Fabio je u polufinalnoj utrci u kanuu zauzeo 6. mjesto dok je Marko u kvalifikacionoj skupini zazuzeo 9. mjesto a Milan 6. Marko Stević i Milan Milisavić su u kategoriji kajak dvosjed 500 metara u kvalifikacijama zauzeli 9. mjesto.

Treneri su veoma zadovoljni postignutim rezultatima a rezultati su izvrsni, kada se uzme u obzir konkurencija u kojoj su Mia, Marko, Milan i Fabio veslali.