Žepčaci Ljilja Slišković, Marinko Jukić i Srećko Jorgić osvojili šest zlatnih medalja

Proteklog tjedna u Zenici je održano Međunarodno prvenstvo i 16. sportske igre paraplegičara i oboljelih od dječje paralize BiH na kom su Ljilja Slišković, Marinko Jukić i Srećko Jorgić osvojili šest zlatnih medalja.

Ljilja Slišković je u disciplinama bacanje kugle, diska i koplja osvojila tri zlatne medalje. Marinko Jukić osvojio je dvije zlatne i jednu srebrnu medalju u utrci u kolicima klasa T55, dok se Srećko Jorgić okitio s jednom zlatnom i dvije srebrne medalje u disciplini utrke s kolicima u klasi T 53.

Na ovoj manifestacije sudjelovalo je 130 natjecatelja iz BiH, Crne Gore, Hrvatske, Makedonije, Slovenije, Srbije, a natjecali su se u tri sportske discipline, a to su utrke u kolicima na 100, 200 i 400 metara, zatim bacačke discipline: koplje, kugla, disk i čunj, te natjecanje u šahu.

Premijer ZDK Mirza Ganić, na otvaranju je istaknuo, da nisu u prvom planu rezultati, nego druženje i promocija invalidskog sporta. Osobe s invaliditetom preko ovih igara uključuju se u aktivan život i pokazuju da baveći se sportom mogu normalno živjeti. Značaj igara i njihova tradicija, su poticaj da osobe sa invaliditetom napokon dobiju podršku sa svih nivoa vlasti.