Drugi dan Humanitarnog veteranskog turnira “Sv. Ante” Žepče 2017 – Imamo prvog igrača sa četiri pogotka

Usprkos lošem vremenu koje je jučer poslijepodne zahvatilo veći dio općine Žepče, utakmice predviđene rasporedom veteranskog turnira odigrale su se u najavljenim terminima, na terenu sa umjetnom travom. Iako je teren bio poprilično mokar sto je značilo i bržu loptu koju je teže kontrolirati, veterani su još jednom pokazali da ih niti, uvjetno rečeno, loši vremenski uvjeti ne mogu spriječiti da nastupe na turniru.

{gallery}zepce/20170603_turnir{/gallery}

Sinoć smo pratili 4 susreta, a natjecanje su otvorile ekipe Mladoševica i Mungo Jerry Bistrica. Već u petoj minuti susreta prednost Mungo Jerryu donio je Marinko Zrno, no do samog kraja prvog poluvremena, sve konce igre držali su igrači Mladoševice. U šestoj minuti izjednačio je Anđelko Mijatović, da bi 2 minute kasnije Niko Perković donio Mladoševici prednost od 2:1. Uslijedio je one man show kada je u razmaku od samo četiri minute Pero Lukić tri puta pogodio za 5:1 prednost Mladoševice. Posebno lijep bio je njegov drugi pogodak kada je iz udarca iz kuta uspio prevariti vratara Mungo Jerrya. Ipak, u posljednjoj minuti prvog poluvremena Slaviša Grozdić nakon polukontre smanjuje na 5:2 što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena. Na samom početku drugog poluvremena, ponovno pogađa Pero Lukić za 6:2. Ako je bilo ikakve nade za Mungo Jerry nakon četvrtog pogotka Lukića, koji je sada i najbolji strijelac turnira, ona je nestala nakon prvog pogotka Drage Marijanovića za 7:2. Za kraj utakmice, je Lukić još jednom učinio sve za osmi pogodak, no gol je, doslovno sa crte postigao Anđelko Mijatović zaključivši tako visok poraz ekipe Mungo Jerry Bistrica.

Mladoševica 8:2 Mungo Jerry Bistrica 2

Strijelci: Pero Lukić (10) (12) (13) (17) Anđelko Mijatović (6) (28) Niko Perković (8) Drago Marijanović (20) / Marinko Zrno (5) Slaviša Grozdić (15)

Drugi susret večeri odigrali su Papratnica i MUP Žepče. Na suprotstavljenim stranama našli su se otac i sin Zovko, dva brata Kosića na jednoj i treći na drugoj. Prošlogodišnji pobjednici iz Papratnice bolje su otvorili susret i na samom početku Karlo Kosić je imao odličnu priliku no njegov udarac brani drugi Kosić, vratar MUP-a, Stipo. Prvi pogodak pao je tek u 20. minuti susreta kada je jednu visoku loptu koja je okomito padala u kazneni prostor Papratnice Marinko Mandura uspio glavom skrenuti u mrežu. Uslijedili su odlučni napadi Papratnice koji su rezultirali pogotkom Frane Kosića u 26. Minuti, a potpuni preokret minutu prije kraja susreta donio je Nevenko Klarić. Konačan rezultat za pobjedu Papratnice od 3:1 postavio je Slaven Radoš 45 sekundi prije kraja susreta.

Papratnica 3:1 MUP Žepče

Strijelci: Frano Kosić (26) Nevenko Klaric (29) Slaven Radoš (30) / Marinko Mandura (20)

Armani i Universidad de Čika odmjerili su snage u trećem susretu večeri koji je počeo u 21:30. Uz slogan “Imamo janje i gajbu” te domišljate natpise na dresovima, ekipa okupljena oko caffe bara Mrki suprotstavila se dosta jakoj ekipi Armanija. Tako su stvari i izgledale na terenu na početku prvog poluvremena, izleti Universidad de Čika pred gol Armanija nisu bili česti dok je, s druge strane Mario Pejić sa nekoliko odličnih intervencija čuvao mrežu svoje ekipe za vrijeme mnogobrojnih napada Armanija. Ipak, kada je u 11. minuti Mario Spajić uputio udarac sa desetak metara, niti odlični Pejić nije mogao spriječiti loptu da uđe u mrežu. I nakon tog pogotka, nastavilo se u sličnom tonu uz par oštrijih startova, više iz neopreznosti nego sa namjerom. I u drugom poluvremenu situacija se odigravala na sličan način. Dva puta su igrači Armanija pogađali i vratnicu, Pejić je sa jos nekoliko intervencija spriječio protivnike da postignu drugi pogodak, no Ivan Jurić je u 26. minuti uspio pronaći put pokraj Pejića i postići svoj prvi zgoditak na turniru.. Kako se kraj susreta bližio, prilike za Armani bile su još učestalije, no  na kraju je konačan rezultat glasio 2:0 za Armani. Uz nastupe svoje ekipe na turniru, Armani centar se pobrinuo i da informacije s turnira redovito stižu do slušatelja Radiopostaje Žepče i čitatelja našeg portala. Armani centar Žepče, sponzor praćenja.

Armani 2:0 Universidad de Čika

Strijelci: Mario Spajić (11), Ivan Jurić (26)

U posljednjem susretu druge večeri sastali su  se Ljubna i novoosnovana ekipa NK Don Bosco Roditelji, sastavljeni, kako i samo ime ekipe kaže od roditelja djece koja treniraju u NK Don Bosco Žepče. Dobro uigrana Ljubna od početka je pokazala da Roditelji trebaju još malo vježbati, pa su poveli već u četvrtoj minuti preko Josipa Jukića. Nakon 10-ak minuta igre na sredini terena, na 2:0 za Ljubnu povisio je Pero Jukić i to je bio i konačan rezultat prvog poluvremena. U prvom napadu drugog dijela, Pero Jukić postiže svoj drugi pogodak i u velikoj mjeri okončava neizvjesnost susreta. Do kraja susreta, u strijelce se upisao i Josip Udovičić, a ponovno je veći dio posla odradio najbolji pojedinac Ljubne na susretu, Pero Jukić.

Ljubna 4:0 N.K. Don Bosco Roditelji

Strujelci: Pero Jukić (14, 16), Josip Jukić (4), Josip Udovičić (22)

Iako se broj posjetitelja smanjivao kako su se utakmice završavale, organizatori nas uvjeravaju da je ovo, što se publike tiče, najposjećeniji početak turnira. Prve susrete ponovno je pratilo oko 300 gledatelja. Danas je prema rasporedu turnira predviđen slobodan dan, a natjecateljski dio turnira se nastavlja u nedjelju sa početkom u 20 sati kada je na rasporedu 2. kolo susreta po skupinama.