Cafe bar Code Ožujsko pobjednik 4. Božićnog malonogonetnog turnira

U petak 23.12.2016. je u dvorani Katoličkog školskog centra Don Bosco u Žepču održana je završnica 4. malonogometnog Božićnog turnira. Pobjednik je, kao i prošle godine ekipa Cafe bar Code. Oni su u finalnom meču pred oko 400 gledatelja slavili protiv ekipe Udruge pedagoga tjelesne i zdravstvene kulture rezultatom 3:1. U svom prvom nastupu na turniru ekipa Bex d.o.o iz Ozimice zauzela je treće mjesto svladavši Papratnicu sa 4:1. Pobjednik turnira u veteranskoj konkurenciji je ekipa Fair play koja je u finalu pobijedila momčad Feniks-Sokol s 3:1.

{gallery}zepce/20161224_turnir{/gallery}

Prvo poluvrijeme finala između Coda i „Profesora“ završilo je bez pogodaka ali su ga obilježili stalni pritisci Coda ka vratima Pere Zekića. Pred kraj poluvremena „Profesori“ su se malo uspjeli osloboditi pritiska i nekoliko puta su zaprijetili kontranapadima. Na samom početku drugog dijela Code je praktički riješio utakmicu. Ilija Šimić dovodi svoju ekipu u vodstvo u 22. minuti a na 2:0 povećava Josip Slišković u 25. U 27. je već 3:0, strijelac je ovaj put Nikola Tadić. Profesori su pokušavali uzvratiti ali više od počasnog pogotka Vlade Lučića u 36. minuti nisu mogli.

Pitanje pobjednika u meču za 3. mjesto između Bex-a i Papratnice riješeno je u prvom poluvremenu. Pogodak za vodstvo ekipe iz Ozimici postiže u samom otvaranju meča Amel Avdić, da bi do odlaska na odmor njegov prezimenjak Belmin povećao na 2:0. Početak drugog dijela donosi povećanje prednosti Bex-a. Zijad Mujić u 23. minuti svladava nemoćnog Kosića za 3:0. Papratnica pokušava sustići zaostatak, pa Robert Ivešić smanjuje na 3:1. U samoj završnici Fehim Delić postavlja konačni rezultat, Bex d.o.o. – Papratnica 4:1.

U finalu veteranske konkurencije Fair Play zasluženo je pobijedio ekipu Feniks-Sokol rezultatom 3:1. Pogotke za Fair Play postigli su Vinko Perković 2 i Ivan Miličević 1, a pogodak za Feniks-Sokol postigao je Damjan Šupuković. Šupuković je bio najbolji strijelac u kategoriji veterana. Najboljim igračem proglašen je Vinko Perković a najbolji vratar je Dragan Dunđer iz Fair Play-a

U revijalnom nastupu veteranske ekipe NK Žepče i NK Marsonija odigrali su neriješeno 2:2.

Titulu najboljeg igrača ove godine je ponio Ilija Šimić – Čore iz Coda, najbolji strijelac je Anto Bonić iz Papratnice s 13 pogodaka,  najbolji vratar je Pero Zekić iz Udruge pedagoga, a titula Fair play momčadi pripala je dečkima iz KŠC Don Bosco.

Sve utakmice sudili su Eldin Hibović i  Ermin Fejzić.