AUDIO: Luka Galić s ekipom FESB-a Split osvojio 2. mjesto na međunarodnom natjecanju

luka galic_1Ekipa Fakulteta strojarstva, elektrotehnike i brodogradnje iz Splita je na nedavno održanom međunarodnom natjecanju “Hydro Contest” u Švicarskoj osvojili 2. mjesto u teškoj kategoriji a član ekipe bio je i Žepčak Luka Galić.

Riječ se u natjecanju brodova na daljinsko upravljanje koje izrađuju studenti a simuliraju stvarne brodove. Cilj natjecanja na kojem je nastupilo deset ekipa iz šest država je pronaći nova rješenja za brodove budućnosti koji će biti efikasni u transportu roba i ljudi uz što manje zagađenje atmosfere. Ekipa FESB-a u sastavu Ante Buble, Duje Fržop, Luka Galić, Filip Raić, Milivoj Papec, Jure Bebić, Ines Tokić, Ela Kalinić, Karlo Vučić, Jure Penga, Mateo Sikirica, Jana Vojnović, Ana Puljić i Matej Dević osvojili su drugo mjesto brodom „Jadranka“ dugim 350, širokim 61 i dubine 45 cm, koji su sami izradili od smole i karbonskih vlakana vakuumskom fuzijom, s pokretanim je na električni pogon. Za potrebe natjecanja konstruiran je da u što kraćem roku prenese teret od 200 kg na zadanoj ruti. Proces izrade je trajao nekoliko mjeseci a osim fakulteta uključili su se i brojni sponzori koji su uglavnom donirali potrebni materijal za izradu. Više o svemu poslušajte u razgovori koji je s Lukom Galićem vodio Davor Šupuković.