AUDIO: 29. svibnja počinje šesti veteranski malonogometni turnir u Žepču

Šesti veteranski humanitarni turnir u malom nogometu „Sveti Ante 2016.“, koji u spomen na poginule branitelja organiziraju KŠC Don Bosco i Žepački dekanat ove godine započet će 29. svibnja 2016. godine. Prijave ekipa su u tijeku i traju do 27. svibnja.

Propozicije su ostale nepromijenjene, pa tako ekipa broji ukupno 10 igrača od kojih jedan može biti stariji od 30, a svi ostali stariji od 33 godine. Tijekom odigravanja turnira, a najkasnije do četvrtfinala, moguća je zamjena dvojice igrača. Kao i do sada, ekipu na terenu čine 5 igrača i golman. Tijekom natjecanja u skupinama igra se 15 minuta po poluvremenu, a od četvrtfinala utakmice će trajati 2 puta 20 minuta. Susreti se igraju na umjetnoj travi u KŠC, a u slučaju lošeg vremena program se seli u sportsku dvoranu. Turnir, kao i do sada, stavlja u prvi plan humanitarni karakter, i sva prikupljena sredstva od turnira bit će upućena u humanitarne svrhe. U proteklih pet godina u tu svrhu uplaćeno je više od 25000 KM. Uplata za sudjelovanje na turniru iznosi 200 KM po ekipi, a simbolične nagrade bit će dodijeljene trima prvoplasiranim ekipama, najboljem, najstarijem i najsimpatičnijem igraču, najboljem golmanu, najuspješnijem strijelcu turnira, te posebna nagrada „Stipo Barbarić Šiš“ za najkorektniju momčad. Gosti u studiju Radiopostaje Žepče povodom ovogodišnjeg turnira bili su don Danijel Vidović i Goran Brašnić iz KŠC-a Don Bosco. Poslušajte razgovor.

Turnir su do sada osvajale četiri ekipe. Jedino je MNK Sokol pošlo za rukom obraniti naslov. Prvi osvajač turnira 2011. godine bila je ekipa Gromovnik. Potom je dvije godine zaredom pobjednik bila momčad NMK Sokol. 2014. Lovnica je osvojila turnir i bila je nadomak obrane naslova 2015. ali je u finalu na penale poražena od Fair Play-a. Nakon odigranih 40 minuta rezultat je bio poravnat 1:1, da bi na kraju pobjednik odlučen izvođenjem penala. Završilo je 4:2 u korist Šeraca.

Ekipa Josip Blek Jopa prošle je godine zauzela treće mjesto, svladavši izravnog konkurenta Papratnicu rezultatom 7:3. Vinko Perković iz Fair Playa bio je najbolji igrač turnira, a njegov klupski kolega Anđelko Mijatović s 13 pogodaka najbolji strijelac. Popularni Stipo Pipo Tadić iz Lovnice bio je najbolji vratar. Ekipi Universidad de Čika su u debitantskom nastupu na turniru pripale dvije nagrade, za najsimpatičnijeg (Ivan Međugorac Krates) i najstarijeg igrača (Petar Galić). Nagrada za fair play pripala je ekipi Ravne.

Sve informacije vezane za turnir mogu se dobiti na telefon broj 063 409 123, a podsjećanje na lanjsku završnicu turnira pročitajte na linku ispod.